Popis aktivit a program

             Přeshraniční město dětí Strzegom - 19. - 24. 7. 2020 - zdarma - ZRUŠENO

           Přeshraniční město dětí Trutnov - 28. - 31. 7. 2020 - zdarma - ZRUŠENO    

Společně s polskými přáteli vytvoříme svoje vlastní PŘESHRANIČNÍ MĚSTO DĚTÍ.

V Polsku vybudujeme město dětí ve Strzegomi, v České republice jej vytvoříme v roce 2020 v Trutnově.

Vstup do Přeshraničního města dětí bude umožněn všem přihlášeným dětem. Doporučujeme přihlásit děti ve věku 6-12 let. 

Naše Město dětí bude každoročně otevřeno po 10 dnů - šest dnů v Polsku, čtyři dny v České republice. V roce 2020 bude část z nás společně s polskými přáteli pracovat, učit se a bavit ve Střegomi od 19. července do pátku 24. července. Jiní budou navštěvovat Přeshraniční město dětí v Trutnově od úterý 28. července do pátku 31. července.

Program Přeshraničního města dětí:

Pro účastníky města dětí je připraven bohatý program pod vedením zkušených českých vedoucích. Je zajištěno celodenní stravování a pitný režim.

Dopoledne se budou děti tři hodiny věnovat pracovním činnostem. Za tuto činnost vydělají speciální dětské peníze na zmrzlinu, cukrovinky, hračky a jiné příjemné věci. Z dětí se stanou např. pekaři, sochaři, fotografové, řidiči, pracovníci ostrahy, bankéři, elektrotechnici a elektronici, automechanici, hasiči a pod.

Vydělanými penězi musí každé dítě povinně zaplatit za oběd. Další peníze může utratit za občerstvení, hračky, případně si je šetřit a poslední den si koupit hodnotnější věc.

V odpoledních hodinách bude pro děti připravena zábava, tanec a různé společenské a sportovní hry. Při pobytu v Polsku jsou pro účastníky připravené výlety do okolí Strzegomi.

Příjezd/ příchod do Města dětí v Trutnově

Děti z Trutnova a okolí přichází každý den do areálu Města dětí v doprovodu rodičů (pověřené dospělé osoby) mezi 7. 30 a 8. 30 hod.

Pro děti z Hořic, Nové Paky a okolí těchto měst bude do Trutnova zajištěn svoz. Rodiče (pověřená dospělá osoba) předají své dítě na určeném místě vědoucím - pracovníkům DDM v Hořicích a DDM Stonožka v Nové Pace.  V doprovodu těchto vedoucích děti přijedou do Trutnova.

Odjezd/odchod v odpoledních hodinách

Děti z Trutnova a okolí si mohou rodiče vyzvednout mezi 16. a 17.hod. v areálu Města dětí.

Děti z Hořic a z Nové Paky budou dopraveny zpět do těchto měst na určené místo.

Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje 2020
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky