Popis aktivit a program

             Přeshraniční město dětí Strzegom - 19. - 24. 7. 2020 - zdarma - ZRUŠENO

           Přeshraniční město dětí Trutnov - 28. - 31. 7. 2020 - zdarma - ZRUŠENO    

Společně s polskými přáteli vytvoříme svoje vlastní PŘESHRANIČNÍ MĚSTO DĚTÍ.

V Polsku vybudujeme město dětí ve Strzegomi, v České republice jej vytvoříme v roce 2020 v Trutnově.

Vstup do Přeshraničního města dětí bude umožněn všem přihlášeným dětem. Doporučujeme přihlásit děti ve věku 6-12 let. 

Naše Město dětí bude každoročně otevřeno po 10 dnů - šest dnů v Polsku, čtyři dny v České republice. V roce 2020 bude část z nás společně s polskými přáteli pracovat, učit se a bavit ve Střegomi od 19. července do pátku 24. července. Jiní budou navštěvovat Přeshraniční město dětí v Trutnově od úterý 28. července do pátku 31. července.

Program Přeshraničního města dětí:

Pro účastníky města dětí je připraven bohatý program pod vedením zkušených českých vedoucích. Je zajištěno celodenní stravování a pitný režim.

Dopoledne se budou děti tři hodiny věnovat pracovním činnostem. Za tuto činnost vydělají speciální dětské peníze na zmrzlinu, cukrovinky, hračky a jiné příjemné věci. Z dětí se stanou např. pekaři, sochaři, fotografové, řidiči, pracovníci ostrahy, bankéři, elektrotechnici a elektronici, automechanici, hasiči a pod.

Vydělanými penězi musí každé dítě povinně zaplatit za oběd. Další peníze může utratit za občerstvení, hračky, případně si je šetřit a poslední den si koupit hodnotnější věc.

V odpoledních hodinách bude pro děti připravena zábava, tanec a různé společenské a sportovní hry. Při pobytu v Polsku jsou pro účastníky připravené výlety do okolí Strzegomi.

Příjezd/ příchod do Města dětí v Trutnově

Děti z Trutnova a okolí přichází každý den do areálu Města dětí v doprovodu rodičů (pověřené dospělé osoby) mezi 7. 30 a 8. 30 hod.

Pro děti z Hořic, Nové Paky a okolí těchto měst bude do Trutnova zajištěn svoz. Rodiče (pověřená dospělá osoba) předají své dítě na určeném místě vědoucím - pracovníkům DDM v Hořicích a DDM Stonožka v Nové Pace.  V doprovodu těchto vedoucích děti přijedou do Trutnova.

Odjezd/odchod v odpoledních hodinách

Děti z Trutnova a okolí si mohou rodiče vyzvednout mezi 16. a 17.hod. v areálu Města dětí.

Děti z Hořic a z Nové Paky budou dopraveny zpět do těchto měst na určené místo.

Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!